Strona główna Filie Świemino

PostHeaderIcon Informacje o Filii w Świeminie

Filia w Świeminie została powołana do życia 24 października 1984r. przez ówczesną dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz panią Alinę Fiedorowicz. Pierwsza siedziba placówki znajdowała się na terenie świetlicy wiejskiej w Świeminie. Było to pomieszczenie o powierzchni 20 m2. Pierwszym kierownikiem biblioteki została pani Jolanta Leśniewicz. W roku 1985 kierownictwo nad biblioteką na dwa lata przejęła pani Elżbieta Dzięgielewska. Przez kolejne 3 lata filię prowadziła pani Kunegunda Zając. Od roku 1991 do dnia dzisiejszego biblioteka kierowana jest przez Anetę Krasowską. W roku 1994 z powodu pogarszających się warunków lokalowych a dzięki przychylności ówczesnego dyrektora szkoły pana Jana Papacza filia została przeniesiona do budynku szkolnego w którym znajduje się do dnia dzisiejszego zajmując dwa wygodne, przestronne pomieszczenia.

Od momentu utworzenia placówki zawsze starano się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom czytelnika. Obok typowo bibliotecznej pracy polegającej na wypożyczaniu i opracowywaniu księgozbioru organizowane były różnego rodzaju imprezy promujące książkę i czytelnictwo. Były to: konkursy, wystawy, lekcje biblioteczne, wycieczki. W ostatnim okresie największym zainteresowaniem cieszą się ,, Ferie z Biblioteką??, ,,Tydzień z biblioteką??, konkursy związane z twórczością znanych pisarzy, konkursy recytatorskie i pięknego czytania, Andrzejki, Wigilia i zajęcia koła plastycznego. Biblioteka w miarę swoich możliwości stara się także włączać w imprezy organizowane przez Szkołę Podstawową w Świeminie np. Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki i Dzień Dziecka.

W ostatnim czasie biblioteka została wyremontowana ,wymieniono także wszystkie sprzęty biblioteczne. Biblioteka wyposażona jest w 5 komputerów z dostępem do Internetu. Systematycznie zaopatrywana jest w nowości wydawnicze.

Zapraszamy wszystkich do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Biblioteka Publiczna Gminy Biesiekierz
Filia Biblioteczna w Świeminie
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 11.00-17.00

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Telefon: 94 318 06 89