Strona główna Filie Świemino

PostHeaderIcon Sztuczki ze sztuką- Jesienne inspiracje

W środę 10 października odbyły się kolejne warsztaty z cyklu Sztuczki ze sztuką.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon "Podróże małe i duże po dziecięcej literaturze"- o sile przyjaźni i dzielenia się.

W piątek 5 października odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Podróże małe i duże po dziecięcej literaturze. Tym razem dzieci z oddziału przedszkolnego wysłuchały książeczki Katy Hudson Za dużo marchewek.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Sztuczki ze sztuką-Papierowe klimaty

W środę 3 października odbyły się pierwsze po wakacjach warsztaty plastyczne z cyklu Sztuczki ze sztuką. Zajęcia prowadzone są wspólnie z p. Natalką Machałą z Punktu Sportowo-Rekreacyjnego w Świeminie.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Czy teatr można zmieścić w pudełku?

O tym, że można przekonały się dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole w Świeminie na zajęciach z cyklu Podróże małe i duże po dziecięcej literaturze. A stało się to za sprawą teatrzyku Kamishibai. Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Biblioteczne abecadło

W środę 26 września Filię Biblioteczną w Świeminie odwiedzili uczniowie klasy II z wychowawczynią. Na spotkaniu drugoklasiści przypomnieli sobie zasady korzystania z biblioteki- sposób zapisu czytelnika i wypożyczania książek, poznali układ księgozbioru na półkach, wzbogacili swoje słownictwo o nowe słowa takie jak: czytelnia, wypożyczalnia, księgozbiór podręczny.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Mały Festiwal "Integracja Ty i Ja" w Świeminie

W dniach 6-10 września uczniowie klasy II i III a także V, VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez bibliotekę w Świeminie w ramach kolejnej już edycji Małego Festiwalu Integracja Ty i Ja.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Sztuczki ze sztuką-zakładki i "serduszkowe" drzewka

Za nami kolejne dwa spotkania z cyklu ,,Sztuczki ze sztuką”. Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 16 maja uczestnicy wykonali zakładki do książek w różnych technikach.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Konkurs "Mały Polak"

23 maja w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie odbyła się już VII edycja Międzyszkolnego Konkurs wiedzy o Polsce pt.: Mały Polak.

Czytaj dalej .....

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18