Strona główna Filie Stare Bielice

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek trwa :-)

Dziś - 12 maja - w Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach odbyły się kolejne zajęcia w ramach Tygodnia Bibliotek.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Od książki do Internetu.

Dziś - 9 maja - odbyły się kolejne spotkania w ramach Tygodnia Bibliotek.

Klasa III uczestniczyła w zajęciach pt. Historia książki - z książką przez wieki. Uczniowie poznali pojęcia takie jak m.in.: pismo klinowe, hieroglify, papirus, pergamin. Bardzo aktywnie i nadzwyczaj sumiennie wykonywali zadania, zgodnie współpracując w grupie. Brawo i duża pochwała dla klasy III!

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach

W dniu 8 maja w całej Polsce rozpoczął się Tydzień Bibliotek. W Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach świętowanie zaczęło się od symbolicznego przekazania kluczy do biblioteki. Każdy chętny mógł przez chwilę wczuć się w rolę bibliotekarza, zasiąść za biblioteczną ladą, obejrzeć księgi inwentarzowe. Na brak chętnych nie można było narzekać.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Szkolne eliminacje do gminnego konkursu recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne"

W dniu dzisiejszym tj. 5 maja w Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach odbyły się szkolne eliminacje do gminnego konkursu recytatorskiego Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne. W eliminacjach brały udział uczennice klas II, III, V i VI ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Tradycja i zwyczaje Świąt Wielkanocnych

Dziś, tj. 15 kwietnia uczniowie klasy I i II poznawali a raczej przypominali sobie wiadomości dotyczące tradycji, zwyczajów, symboli i obrzędów dotyczących Świąt Wielkanocnych. Na początku zajęć dzieci obejrzały prezentację zawierającą informacje o Wielkanocy.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon W zdrowym ciele - zdrowy duch

W dniu 15 kwietnia w zerówce zorganizowano spotkanie dotyczące promocji zdrowia. Podczas tego spotkania kolejny raz przekonałam się, że zerówiaczki to bardzo bystre, mądre i posiadające duży zasób wiedzy dzieci.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Drugi tydzień ferii w Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach

Drugi tydzień ferii zimowych zorganizowanych w Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach upłynął w iście kosmicznym tempie. Uczestnicy zajęć poznali kolejne ciekawe techniki plastyczne, piekli ciasto (przy mojej niewielkiej pomocy) oraz spełniali swoje marzenia. Oprócz tego były zabawy, gry planszowe i zabawy na klockach.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Pierwszy tydzień ferii w Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach

Pierwszy tydzień ferii w Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach minął bardzo szybko.

Czytaj dalej .....

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 13