Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach

W dniu 8 maja w całej Polsce rozpoczął się Tydzień Bibliotek. W Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach świętowanie zaczęło się od symbolicznego przekazania kluczy do biblioteki. Każdy chętny mógł przez chwilę wczuć się w rolę bibliotekarza, zasiąść za biblioteczną ladą, obejrzeć księgi inwentarzowe. Na brak chętnych nie można było narzekać.

Następnie do biblioteki przyszły dzieci z oddziału przedszkolnego. Obejrzały one krótką prezentację pt. Droga książki od autora do czytelnika, wysłuchały listu od książek, brały udział w zabawach literackich i wykonały pamiątkowe zakładki do książek.

Uczniowie klasy I obejrzeli prezentację Wiem, jak powstaje książka. Okazało się, że nie wszyscy wiedzieli skąd w ogóle bierze się książka i jak trafia ona do bibliotek lub księgarń. Wszystkie dzieci chętnie brały czynny udział w spotkaniu; celnie odpowiadały na pytania i błyskawicznie radzili sobie z zadaniami.

Na zakończenie zajęć wszyscy zostali obdarowani drobnymi upominkami.

st. bibliotekarz Maja Rosowska