PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna dla uczniów klas I Gimnazjum w Biesiekierzu

26 marca odwiedzili nas uczniowie klas I Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu. Głównym celem odbywającej się lekcji bibliotecznej było wykształcenie umiejętności korzystania z katalogów, zwłaszcza z katalogu alfabetycznego, w trakcie poszukiwania książek.

Na początku naszego spotkania gimnazjaliści dowiedzieli się, co zawiera karta katalogowa i obejrzeli prezentacje multimedialne dotyczące źródeł informacji, katalogu bibliotecznego oraz podziału i budowy czasopisma. Zapoznali się również z księgą UKD - Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna oraz słownikiem haseł przedmiotowych, które pomagają bibliotekarzowi w klasyfikacji danej książki. Uczniowie rozwiązywali przy pomocy słowników zagadki z frazeologizmami, tworzyli wymyślone przez siebie własne okładki czasopism. Na koniec zajęć nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw takich jak: kalambury, głuchy telefon czy pantomima.
Smile

Młodszy bibliotekarz