PostHeaderIcon Wręczenie nagród i konferencja MKiDN w Bibliotece Narodowej

W dniu 7 marca w Pałacu Rzeczypospolitej odbyło się uroczyste wręczenie nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla promocji czytelnictwa oraz prezentacja najnowszych wyników badań stanu bibliotek publicznych w Polsce.

Gości powitali Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Grzegorz Gauden, dyrektor Instytutu Książki oraz dr Tomasz Makowski, dyrektor BN.

Jesteśmy ogromnie szczęśliwe i dumne, że nasza Biblioteka znalazła się w gronie dziesięciu nagrodzonych placówek i otrzymała tak wspaniałe wyróżnienie.

W czasie gali minister Bogdan Zdrojewski powiedział, że biblioteki są niezwykle ważne, ponieważ to jedyne instytucje kultury, które mocą ustawy istnieją w każdej gminie, tworząc sieć ponad ośmiu tysięcy placówek w całym kraju. Są także instytucjami zaufania publicznego, które w skuteczny sposób przeciwdziałają wykluczeniu społecznemu. Podkreślił również ogromne zasługi samorządów, które dbając o swoje biblioteki zapewniają mieszkańcom łatwy i bezpłatny dostęp do kultury, wiedzy i nowych mediów.

Serdecznie dziękuję Panu Wójtowi, Radnym, naszym Czytelnikom oraz wszystkim przyjaciołom biblioteki za zaufanie, wsparcie oraz wspólne działania. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich pracowników Biblioteki. Dobra robota!

Dziękuję również Pani Joannie Piekarskiej - kierownikowi Oddział Zasobu Wymiennego BN - za niezwykle pouczające i miłe spotkanie.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz

Agnieszka Hryniewicz