PostHeaderIcon Savoir-vivre, czyli zabawa w dobrym tonie w bibliotece

Drugi tydzień ferii zaczęliśmy od przyswajania wiedzy na temat Savoir-vivru czyli dobrych manier. Na początku zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą podstawowych zasad dobrego zachowania oraz wysłuchały krótkiego opowiadania z książki pt. Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci Grzegorza Kasdepke.

W trakcie pogadanki nasi milusińscy przypomnieli, jak należy zachować się przy stole, będąc w gościach, w szkole i na ulicy. Wspólnie z uczestnikami zajęć stworzyliśmy Słoneczko dobrych manier, które można zobaczyć na wystawie w bibliotece. Podsumowaniem dnia był konkurs Mistrz dobrych manier, który przypomniał dzieciom o odpowiednim zachowaniu się przy stole, ubiorze adekwatnym do pogody i okoliczności czy magicznych słowach. Aktywność dzieci była wzorowa, a uśmiech nie schodził im z twarzy :)

Aleksandra Sowa