PostHeaderIcon Przedświąteczne lekcje biblioteczne

W czwartek 19 grudnia gościłyśmy w bibliotece dwie grupy naszych młodych, dobrze zapowiadających się czytelników. Byli to uczniowie klasy II i IV Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu.

Przedstawiona podczas zajęć prezentacja multimedialna przypomniała nam tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dyskusja na ten temat pozwoliła nam wymienić doświadczenia płynące z obchodzenia tych pięknych świąt. Wyświetlenie na dużym ekranie krótkiego filmu kreskowego o Świętym Mikołaju uświadomiło nam skąd pochodził, jaka była jego historia i czy naprawdę czynił cuda. Po głośnym odczytaniu opowiadania o śmiesznych przygodach Mikołaja przystąpiliśmy do własnoręcznego wykonania kartek świątecznych. W ruch poszły kartki, nożyczki, ozdobne dziurkacze oraz brokatowe kartki. Duże emocje budziło zdobienie pierniczków kolorowym lukrem. Zwłaszcza, że po wykonaniu pracy można je było degustować. Młodsza klasa wykonała baaardzo długi łańcuch z papieru, natomiast klasa starsza zrobiła nietypowy łańcuch z popcornu. Wszystkim działaniom towarzyszyły rozbrzmiewające piękne kolędy. Świąteczna atmosfera bardzo zbliżyła nas do nadchodzących świąt. Teraz oczekujemy już tylko wspaniaaałych, wymarzonych prezentów.

Zarówno naszym milusińskim, jak i wszystkim osobom dorosłym życzymy wspaniałych, ciepłych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych magii i radości.

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka