Strona główna

PostHeaderIcon VII Dziecięca Sesja Naukowa w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

W dniu 20 kwietnia 2010 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się VII Dziecięca Sesja Naukowa. Tegoroczna sesja przebiegała pod hasłem Brzechwa dzieciom. Profesorowie dziecięcy wyłonieni z poszczególnych bibliotek odczytywali referaty dotyczące życia i twórczości Jana Brzechwy.

VII Dziecięca Sesja Naukowa w

Prowadzącym sesję była Martyna Foland - prof. Stosunków Przyjacielskich. Paulina Wawrzacz - prof. Historii Literatury Dziecięcej wygłosiła referat dotyczący postaci z utworów Jana Brzechwy. Obie dziewczynki uczęszczają do klasy V Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach i jednocześnie należą do grona najlepszych czytelników Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach. Podczas sesji zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego Wierszyki Jana Brzechwy w ilustracji.