PostHeaderIcon Przedświąteczne zabawy czas zacząć!!!

W czwartek odwiedziły nas przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Happy Days ze Starych Bielic. Było to spotkanie wprowadzające nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Rozpoczęło się ono od zabaw ruchowych przy muzyce na powitanie. Maluchy zapoznały się również z biblioteką i jej zbiorami. Po głośnym odczytaniu książki pt. Marysia i Boże Narodzenie mieliśmy okazję wymienić doświadczenia związane z tymi świętami. Wyświetlenie na dużym ekranie kreskówki o Świętym Mikołaju przybliżyło nam jego historię. Następnie do dzieci został skierowany list prosto od Świętego Mikołaja. Po zapowiedziach rychłego powrotu w święta, Mikołaj zachęcił dzieci do odnalezienia na terenie biblioteki słodkiej niespodzianki. Kolejną zabawą było zdobienie pierników kolorowym lukrem. Ileż to było zdobienia... lizania... i chrupania!!! Przeglądanie książeczek, zabawy zabawkami wypełniły nam pozostały czas. A na koniec oczywiście zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie ze... Świętym Mikołajem - do zobaczenia na naszej stronie internetowej i facebooku!!!

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka