PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków

W dniu 20 listopada odwiedziły nas dwie grupy przedszkolaków z Prywatnego Przedszkola Happy Days ze Starych Bielic. Przewodnim tematem tego spotkania był zbliżający się Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony 25 listopada.

Nasze spotkanie rozpoczęło się miłym powitaniem poprzez muzykę i taniec oraz inne zabawy ruchowe. Następnie dzieci mogły wysłuchać odczytanej z użyciem pacynki książki Urodziny misia. Po dyskusji na jej temat nasi milusińscy mogli zapoznać się z wieloma książkami traktującymi o misiach. Zdobyta wiedza pozwoliła nam na wykonanie pięknych prac plastycznych z użyciem waty i farb przedstawiających pluszowe misie. Prace te można oglądać na wystawie w naszej bibliotece. Poprzez zabawę dzieci poznały całą naszą placówkę i zapoznały się z księgozbiorem adresowanym do nich. Gry planszowe, oglądanie i czytanie wybranych książek wypełniły nam wspólnie spędzony czas.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do częstego odwiedzania naszej skarbnicy książek.

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka