PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem

W środę - 30 października miałyśmy zaszczyt gościć w naszej bibliotece Mariusza Szczygła. Jest to znany polski dziennikarz, reportażysta, pisarz, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej.

Jest autorem następujących książek: Niedziela, która zdarzyła się w środę, Na każdy temat - talk show do czytania, Gottland, 20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła, Kaprysik, Zrób sobie raj, Laska nebeska.

Poza tym jest autorem reportaży drukowanych w antologiach:

• Kraj Raj, Warszawa 1993;
  • Wysokie Obcasy. Twarze, Warszawa 2003;
  • Ouvertyr till livet, Sztokholm 2003;
  • La vie est un reportage. Anthologie du reportage litteraire polonais, Montricher 2005;
  • Von Minsk nach Manhattan. Polnische reportagen, Wiedeń 2006;
  • Zaraz wracam, Wrocław 2008;
  • Projekt mężczyzna, Wrocław 2009.

Publikacje P. Mariusza:

W pismach: CKM, Fluid, Gazeta Wyborcza, Konfrontacje, Na przełaj, Polityka, Radar, Viva!, Press, Kultura (Paryż), Culture Europe (Paryż); Uncaptive Minds (Waszyngton), Die Presse (Wiedeń), Mlada Fronta DNES (Praga), Reflex (Praga), La Repubblica (Rzym).

Nasz gość zafascynowany czeską kulturą przybliżył ją nam w sposób bardzo ciekawy i zabawny. Jego rady, porady i motta bardzo spodobały się zarówno naszym dorosłym czytelnikom zebranym na widowni, jak i przybyłym gimnazjalistom. Pan Mariusz zaraził nas swoim optymizmem i radością życia. Było to spotkanie napawające nadzieją, instruujące zwłaszcza młodych ludzi jak żyć, aby być szczęśliwym i zadowolonym z siebie.

Kolejne spotkanie autorskie odbędzie się już w listopadzie z pisarką Barbarą Ciwoniuk!

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka