PostHeaderIcon Bezpieczne wakacje

20 czerwca - w czwartek, gościliśmy uczniów klasy II Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu na lekcji bibliotecznej podejmującej temat bezpiecznych wakacji.

Nasi goście obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną, która pomogła nam przypomnieć sobie i przeanalizować zagrożenia czyhające na nas podczas letniego wypoczynku. Po odczytaniu książki podejmującej ten ważny temat uczestnicy zajęć mieli okazję wykazać się wiedzą i odpowiadać na zagadki drogowe. Następnie po krótkiej zabawie ruchowej każdy stanął na wysokości zadania i rozwiązał krzyżówkę o bezpieczeństwie. Sprawdzianem należytej pracy grupowej było rozwiązanie rebusów liczbowych dających hasła przypominające zasady bezpiecznego zachowania się. Podsumowaniem zajęć było wykonanie grupowej pracy plastycznej - plakatu nawołującego do przestrzegania poznanych zasad. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za pełne zaangażowanie i ciężką, wytężoną pracę w czerwcowy, upalny dzień. Plakaty można oglądać na wystawie w naszej bibliotece, a przy nich każdy - zarówno dziecko, jak i dorosły - znajdzie porady o bezpiecznym wyjeździe i pobycie poza domem.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania biblioteki i zaglądania na nasz facebook.

Renata Łowiecka