Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek w Filii w Starych Bielicach

Jak co roku w dniach 8-15 maja Filia w Starych Bielicach uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji obchodów Tygodnia Bibliotek. W tym roku przebiegał pod hasłem Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych.

Biblioteka, jako przestrzeń dla kreatywnych, staje się miejscem inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów na promowanie literatury. Celem tego czytelniczego święta w naszej bibliotece było przybliżenie dzieciom postaci Juliana Tuwima - pisarza dla dzieci i dorosłych. W ramach tegorocznych obchodów Filia Biblioteczna w Starych Bielicach przygotowała cykl lekcji bibliotecznych. Bibliotekę odwiedzili uczniowie z klas 0, I, II, III. Dzieci wykonywały plakaty promujące bibliotekę i czytelnictwo, rozwiązywały rebusy i krzyżówki, wykonywały prace plastyczne do wierszy Juliana Tuwima. Myślę, że wszystkie działania w ramach Tygodnia Bibliotek zachęcą dzieci do odwiedzania biblioteki i czytania książek.

Aleksandra Sowa