PostHeaderIcon Wielkanocne spotkanie z Happy Days

Wraz z wiosną i budzącą się do życia przyrodą, powoli unosi się w powietrzu klimat radosnych Świąt Wielkanocnych. W związku z tym nasza biblioteka zorganizowała warsztaty pod nazwą Wielkanoc w Bibliotece.

W tygodniu poprzedzającym święta, naszą placówkę będą odwiedzać przedszkolaki o raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. I tak pierwszego dnia wiosny miałyśmy okazję gościć w naszej bibliotece wspaniałe maluchy z Przedszkola Happy Days w Starych Bielicach. Spotkanie rozpoczęło się od wyjaśnienia symboliki i tradycji Wielkanocy. Milusińscy dowiedzieli się m. in. co wkłada się do wielkanocnego koszyczka oraz czym jest śmingus-dyngus. Po krótkim wstępie dzieci przystąpiły do prac plastycznych. Wspólnie z opiekunami tworzyli wielkanocne pisanki i kurczaczki z papieru. Nie zabrakło zabaw muzycznych, ciekawych opowieści i bajek.

Michalina Jędraszko