PostHeaderIcon XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku już po raz drugi nasza biblioteka miała przyjemność czynnie włączyć się w przygotowanie i przeprowadzenie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Był to drugi tak hucznie obchodzony finał w naszej gminie. Ta wielka feta odbyła się w sali gimnastycznej naszego gimnazjum. Przybyłych gości zabawiał zespół Polna Grusza, maluchy z przedszkola i z zerówki w Biesiekierzu, zespoły ze szkół w Świeminie i Biesiekierza oraz gimnazjaliści. Nie zabrakło również występu naszego Kabaretu Bibliotecznego BiblioStars.

Specjalnie na tę okazję swoje stoisko przygotowały świetlice wiejskie Gminy Biesiekierz, które kwestowały na rzecz WOŚP. W hali sportowej szkoły znajdowały się również stoiska z gminnymi kronikami, a smakoszy ciast zapraszała kawiarenka pod serduszkiem.

Pierwsza Pomoc jest ściśle związana z WOŚP, stąd też nasi młodzi ratownicy pod czujnym okiem dyrektor SP w Biesiekierzu Anny Piotrowicz udzielali instruktarzu niesienia pomocy.

Wszechobecni strażacy z jednostek OSP Gminy Biesiekierz kwestowali w różnych miejscach gminy, oraz czuwali nad zabezpieczeniem imprezy i jej efektownym zakończeniem ? Światełkiem do nieba.

Cały dochód był oczywiście przeznaczony na rzecz WOŚP. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Okazało się, że mieszkańcy Gminy Biesiekierz mają ogromne serca!

Renata Łowiecka