PostHeaderIcon Cudze chwalicie, swego nie znacie . . .

W dniu 25 czerwca miałyśmy okazję gościć klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu na ostatniej w tym roku szkolnym lekcji bibliotecznej. Ponieważ wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje, a jak wiemy jest to czas zabaw, zadaniem naszych młodych czytelników było stworzenie gry planszowej dotyczącej zabytków i miejscowości Gminy Biesiekierz.

Dzieci w kilkuosobowych grupach tworzyły reguły i instrukcje gier, ciekawe i kolorowe plansze, pionki i kostki do gry. Jednocześnie mogły zgłębić swoją wiedzę na temat najciekawszych miejsc naszej małej ojczyzny. Następnie dzieci chętnie prezentowały owoce swojej pracy przed rówieśnikami. W czasie spotkania nie mogło zabraknąć także ulubionych zabaw w kole takich jak: oczko czy porządki w bibliotece. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszych zajęciach w roku szkolnym 2011/2012 za wspaniałą zabawę i niezapomniane wrażenia. Życzymy Wam wspaniałych, słonecznych wakacji i czekamy na Was na kolejnym cyklu zajęć.

Michalina Jędraszko