PostHeaderIcon Wieczór malowany piosenką, wierszem i żartem

W piątek 27 kwietnia, już po raz trzeci odbył się w naszej bibliotece Wieczór malowany piosenką, wierszem i żartem. Tym razem jego główną atrakcją był urodzinowy koncert ludowego zespołu Polna Grusza.

Nasza biblioteka w ten wyjątkowy wieczór zamieniła się w wiejską chatę. Sceneria ta pozwoliła przenieść się naszym gościom w świat pachnący zbożem, sianem i wspomnieniami. Polna Grusza zaprezentowała zebranym szereg przyśpiewek, piosenek ludowych zarówno polskich jak i łemkowskich oraz ukraińskich. Występ zespołu bardzo podobał się wszystkim zebranym czego dowodem było wspólne śpiewanie oraz bisy. Dodatkową atrakcją był występ dziecięcego zespołu Tremolo ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie. Uczniowie przedstawili bardzo zabawne przedstawienie kukiełkowe pt. Przygody Koziołka Matołka oraz zabawiali publiczność śpiewem. Podobnie jak młodzież z naszego gimnazjum. W trakcie imprezy nie mogło zabraknąć oczywiście naszego kabaretu bibliotecznego BiblioStars. Tym razem nasze bibliotekarki przedstawiły w kilku skeczach ?Dzień przeciętnego urzędnika?. Ich występom towarzyszyły salwy śmiechu. Wspaniała atmosfera sprawiła, że było to wyjątkowe spotkanie. Na jego zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Wspaniałe ciasta zostały upieczone przez członków zespołu Polna Grusza.

Serdecznie dziękujemy panu Janowi Rodakowi za zaproszenia nas do wspólnego świętowania oraz paniom Agnieszce Kolonowskiej i Grażynie Markowskiej za pomoc w organizacji imprezy.

Agnieszka Hryniewicz