PostHeaderIcon Dzień Dinozaura w bibliotece

Z okazji przypadającego w dniu 26 lutego Dnia Dinozaura na ostatnich zajęciach piątkowych, dzieci miały okazję zgłębiać swoja wiedzę na temat pierwszych gadów na ziemi, a przy tym oczywiście doskonale się bawić.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazania dzieciom wcześniej przygotowanej prezentacji multimedialnej, dotyczącą życia dinozaurów.

Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać najciekawsze gatunki tych gadów, dowiedzieć się jak wyglądały i czym się odżywiały. Przewodnikiem po erze mezozoicznej była lubiana przez dzieci bajkowa rodzina Freda Flintone'a.

Na naszych milusińskich czekało dużo atrakcji. W zabawie terenowej po bibliotece dzieci musiały odnaleźć wyznaczone książki, ułożyć puzzle itp.

Zgodnie z formułą zajęć uczestnicy wykonali także prace plastyczne "Z Flinstonami zawsze jest wesoło". Na koniec zajęć na naszych podopiecznych czekała słodka niespodzianka, w postaci batonów i soczków.

Spotkanie przebiegało w atmosferze pracy. Dzieci w czasie wykonywanych zadań wykazały się pomysłowością i ogromną wyobraźnią.

Michalina Jędraszko