Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Konkurs "Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna"

27 marca zostały ogłoszone wyniki konkursu "Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna". Konkurs adresowany był do dzieci z klas I-VIII.

Organizatorem była biblioteka szkolna i filia biblioteczna w Świeminie. Celem konkursu było pobudzanie aktywności twórczej i artystycznej dzieci, podtrzymywanie tradycji wykonywania wytworów plastyki obrzędowej okresu Świąt Wielkanocnych, popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie zdolności manualnych oraz inspiracji do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych. Kartkę należało wykonać dowolną techniką plastyczną.

Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach dzieci młodszych klasy I-III oraz dzieci starszych klasy IV-VIII. Nagrody otrzymały następujące osoby:

klasy I –III

miejsce I - Julia Kwiatkowska, miejsce II – Kamila Suska, miejsce III – Jakub Gorgol,
wyróżnienia: Natalia Procio, Kamil Lewandowski

klasy IV-VIII

miejsce I – Nikola Strączewska, miejsce II – Nikola Siwiec-Pabiszczak, III miejsce – Maja Ryfun i Marcelina Berezowska,
wyróżnienia: Maja Kowalska, Igor Sudoł.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy fundatorom nagród.