PostHeaderIcon Betlejemskie Światło Pokoju

21 grudnia 2023 roku zawitali w bibliotecznych progach harcerze z 75 Koszalińskiej Drużyny Harcerskiej Nocni Myśliwi wraz z drużynowym Mateuszem Szewczakiem.

Przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju - symbol pojednania między narodami oraz następujące życzenia: "My zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca Ziemi Koszalińskiej ZHP, sprowadzając Betlejemski Ogień do naszej małej ojczyzny i przekazując Go wszystkim, którzy pragną Jego obecności, pełnimy służbę w imieniu pokoju, zrozumienia i pojednania pomiędzy ludźmi z bliska i z daleka. Przekazujemy teraz Go Wam z życzeniami spokojnych i radosnych Świąt, oraz przesłaniem, które towarzyszy nam w tym roku – CZYŃCIE POKÓJ!"

Światło Pokoju z rąk harcerzy odebrała Sekretarz Gminy Pani Monika Tarnowska, dyrektor biblioteki Agnieszka Hryniewicz, dyrektor OPS Mariusz Sydoruk oraz podopieczni ŚDS Feniks wraz z opiekunami.

Serdecznie dziękujemy.