Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami.

To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych. Z tej okazji 6 listopada Filia Biblioteczna oraz Biblioteka Szkolna w Świeminie przeprowadziły zajęcia "Sztuczki ze sztuką". Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania baśni pt. "Czerwony Kapturek". Kolejnym punktem zajęć była krzyżówka i pytania związane ze znanymi postaciami z bajek. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne, a także miały okazję obejrzeć wiele pozycji książkowych, które posiadamy w swoim księgozbiorze bibliotecznym.

Były to mile spędzone zajęcia biblioteczne.