PostHeaderIcon Światowy Dzień Scrabble 2023!

W dniu 13 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Scrabble. Nieprzypadkowa jest data tego wydarzenia, bowiem właśnie w tym dniu urodził się autor gry, architekt- Alfred Butts.

Ta popularna na całym świecie gra, powstała w czasach Wielkiego Kryzysu, a jej fenomen trwa do dziś. W scrabble uwielbiała grać Królowa Elżbieta, prezydent Barack Obama, a zawodowym graczem Polskiej Federacji Scrabble był dziennikarz Grzegorz Miecugow. W tak wyjątkowym dniu Klub Gier Planszowych "Hex" gościł w Przedszkolu Gminnym w Parnowie. Dzieci miały okazję zapoznać się z najciekawszymi grami dla najmłodszych. Wśród nich znalazły się m.in. "Mistakos", "Goki", "Boom, Boom", "Dobble", "Grzybobranie" , "Jenga Puppet" i wiele innych.

Serdecznie zachęcamy do wypożyczania gier ze zbiorów naszej biblioteki !