PostHeaderIcon Światowy Dzień Pluszowego Misia.

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka pluszowy Miś. Z tej właśnie okazji odwiedziły dziś naszą bibliotekę dzieci ze szkoły w Świeminie.

Poznały panią profesor Renię – naukowca, który dba o misie ,jej asystentkę Miśkę a także Stefana. Ci wyjątkowi biblioteczni goście zabrali dzieci do Misiowa 13 gdzie czekało na nie zwiedzanie gawry, spiżarni oraz wizyta u pszczelarza. Nie mogło zabraknąć tu zwariowanych zabaw oraz degustacji miodku. Po tym bajkowym spotkaniu nasi goście udali się do laboratorium, gdzie pani profesor oraz jej asystentka przybliżyły im ciekawostki o niedźwiedziach oraz zaprosiły do działu ze zdrową żywnością. Następnie w dziale eksperymentów pokazały wybuch wulkanu i nauczyły dzieci jak zbudować poduszkowiec. Nie zabrakło również informacji o wielkiej fance misiów Marii Skłodowskiej-Curie. Po chemicznych grach i zabawach przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Mój Miś" organizowanego wspólnie z biblioteką szkolną ze Świemina. Wszystkie prace były przepiękne. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu.