PostHeaderIcon "Równać Szanse" pt.: Cudze chwalicie... a swoje znacie? - Rajd

W sobotę, 5 listopada odbył się pierwszy rajd w ramach projektu "Równać Szanse" pt.: Cudze chwalicie…a swoje znacie? Rajd został zorganizowany i przeprowadzony przez młodzież uczestniczącą w projekcie.

Podczas wyprawy towarzyszył nam zaproszony przez młodzież pan Janusz Skowyrski – przewodnik, który wspomagał uczestników opowiadając o historii miejscowych zabytków. Naszą pierwszą miejscowością na trasie rajdu był Kraśnik Koszaliński, w którym znajduje się zespół pałacowo-parkowy z połowy XIX w. oraz ruiny kościoła filialnego. Kolejną zwiedzaną miejscowością było Warnino, w której znajduje się dwór z przełomu XVIII-XIX w. otoczony parkiem krajobrazowym. Następnie powędrowaliśmy do Parsowa, gdzie zwiedziliśmy zabytkowy zespół pałacowo-parkowy z barakowym pałacem z XIII w. oraz kościół i zabytkowy cmentarz. Naszą trasę, która mierzyła 16 kilometrów zakończyliśmy ogniskiem u państwa Sikora w Kraśniku Koszalińskim. Warto było przejść tak wiele kilometrów, aby poznać tak niezwykłe miejsca. Młodzież spisała się na medal , wykazała się umiejętnością czytania map oraz dobrą orientacją w terenie. Serdecznie dziękujemy Panu Januszowi za aktywne uczestnictwo i zaangażowanie podczas rajdu oraz Panu Stanisławowi Sikorze za pomoc przy organizacji ogniska. Wkrótce zaprosimy Państwa do wspólnego uczestnictwa w Rajdzie Mikołajkowym przygotowanym przez naszą młodzież uczestniczącą w projekcie.