PostHeaderIcon Klejnoty introligatorstwa

We wtorek – 13 września w naszej bibliotece odbyły się warsztaty introligatorskie pod czujnym okiem Pani Barbary Wysmyk. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu "Zamek w Nosowie. Nieznany element lokalnego dziedzictwa kulturowego".

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie. Nasi dorośli czytelnicy poznali klejnoty introligatorstwa i sami zmierzyli się z tą fascynującą sztuką. Każdy uczestnik zajęć miał okazję stworzyć jedyną, wyjątkową i niepowtarzalną sztukę, w celu ozdobienia swojego pamiętnika według własnego pomysłu. Ważne było tylko to: "co komu w duszy gra". Owocem tych działań były przepięknie zdobione okładki pamiętników.