PostHeaderIcon Warsztaty ceramiczne

W czwartek - 18 sierpnia w naszej bibliotece odbyły się niezwykle ciekawe warsztaty ceramiczne.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu "Zamek w Nosowie. Nieznany element lokalnego dziedzictwa kulturowego", który zyskał aprobatę Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. W warsztatach udział wzięli uczestnicy Klubu Senior+ w Biesiekierzu oraz dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego "Dziecięca Radość". Spotkanie skierowane było do wszystkich miłośników rzemiosła oraz zajęć manualnych. Uczestnicy wydarzenia skorzystali z możliwości zaprojektowania własnych naczyń z gliny z zastosowaniem metody wałeczkowej. Wszystkie wykonane prace już wkrótce zostaną wypalone oraz pokryte szkliwem.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim goszczącym podczas zajęć seniorom i dzieciom. Efektami ciężkiej pracy pochwalimy się oczywiście na naszym profilu.