PostHeaderIcon Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania – Czytamy Mickiewicza.

23 września odbyły się w naszej bibliotece gminne eliminacje do XXI edycji Powiatowego Konkursu Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania – Czytamy Mickiewicza.

W konkursie brały udział uczennice i uczniowie ze szkół w Biesiekierzu, Świeminie i Strych Bielicach. Komisja Konkursowa w składzie: Dyrektor OPS w Biesiekierzu Pan Mariusz Sydoruk- pełniący funkcję Przewodniczącego, Pani Agnieszka Hryniewicz – dyrektor naszej biblioteki oraz Pani Renata Łowicka - bibliotekarz, zakwalifikowała do powiatowego etapu konkursu w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej cztery osoby, przyznając jednocześnie tytuły Mistrzów Pięknego Czytania w dwóch kategoriach wiekowych.

Wśród Lektorów Młodszych (klasy III-V) laureatkami zostały:
Wiktoria Zwolak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej- Curie ze Starych Bielic;
Amelia Stankiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej- Curie ze Starych Bielic.

Wśród Lektorów Starszych (klasy VI-VIII) dwa mistrzowskie tytuły przyznano:
Hannie Ludwiczak ze Szkoły Podstawowej im. Kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu;
Klaudii Geppert ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie.

Specjalne wyróżnienie otrzymała Maja Zaryczniak - najmłodsza uczestniczka gminnych eliminacji.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Serdecznie gratulujemy wszystkim lektorom odwagi w publicznym odczytywaniu pięknych, ale jednocześnie trudnych tekstów poetyckich. Serdecznie dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci i młodzieży. Życzymy wszystkim dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych konkursach.