PostHeaderIcon 78. rocznica Powstania Warszawskiego

"Nigdy nie doprowadzono mnie do takiego stopnia rozpaczy, załamania wewnętrznego, żeby o Powstaniu Warszawskim nie móc powiedzieć: "warto było". To była największa ofiara, jaką można sobie wyobrazić, a zawsze warto cenić ofiarę"

Władysław Bartoszewski

Z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbył się w naszej bibliotece koncert piosenki powstańczej. Zebranych gości powitał Wicewójt Gminy Pan Tomasz Hołowaty wraz z Panią Agnieszką Hryniewicz - dyrektor biblioteki.

W słowach skierowanych do uczestników podkreślili oni ogromne znaczenie uroczystości, które pozwalają na uczczenie pamięci tych, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość. Pani Agnieszka Ławrynowicz w kilku słowach przybliżyła zebranym idee powstania, natomiast Pani Agnieszka Kolanowska w niezwykle wzruszający sposób opowiedziała o dzieciach, które były aktywnymi uczestnikami zrywu. Następnie zaprosiliśmy naszych gości do wspólnego śpiewu. Piękny koncert piosenki powstańczej w wykonaniu Natalii Bałdygi przeplatany wierszami czytanymi przez naszych wyjątkowych gości głęboko zapadł w serca obecnych. Ogromnych wzruszeń dostarczył zebranym także występ podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Feniks”. Na zakończenie spotkania Zastępca Wójta Pan Tomasz Hołowaty wraz z Przewodniczącą Rady Panią Anną Bejnarowicz oraz Sekretarzem Gminy Panią Moniką Tarnowską zasadzili pod obeliskiem różę, która będzie symbolizować naszą pamięć o bohaterach.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Kolanowskiej oraz Pani Irenie Barczuk za pomoc w zorganizowaniu obchodów. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne oddanie czci tym, którzy walczyli o naszą wolność i dali przyszłym pokoleniom wspaniałe wzorce do naśladowania.

Cześć i chwała BOHATEROM !