PostHeaderIcon Obchody 79. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim

W poniedziałek – 25 kwietnia w naszej bibliotece zagościli uczniowie klas VI ze Szkoły Podstawowej im. kpt. Władysława Wysockiego w Biesiekierzu

Celem spotkania było upamiętnienie wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, które rozpoczęło się w dniu 19 kwietnia 1943 roku. Jak co roku muzeum POLIN organizuje Akcję Żonkile. Spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania utworu pt. "Szalom Alehem", następnie po przedstawieniu tematu wykonaliśmy żonkile upamiętniające to wydarzenie. Zapoznaliśmy się z hebrajskimi zapisami haseł: "pokój na świecie", "pokój", "wolność" oraz "miłość". Po zapisaniu tych haseł wysłuchaliśmy opowiadania Marcina Szczygielskiego pt. "Prawdziwi przyjaciele". Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci naszych młodych czytelników, ponieważ to właśnie Oni są naszą przyszłością, a nie można tworzyć teraźniejszości i przyszłości bez wiedzy o przeszłości.