Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w celu promowania czytelnictwa wśród najmłodszych.

To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen. Autor przepięknych baśni, które towarzyszą nam z pokolenia na pokolenie, małym i dużym czytelnikom. W środę 30-go marca postać słynnego baśniopisarza omawialiśmy na zajęcia dla klasy I, II i III Szkoły Podstawowej w Świeminie. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania baśni pt. "Brzydkie Kaczątko". Następnie krótką biografią przybliżyliśmy życie i utwory duńskiego mistrza baśni. Kolejnym punktem zajęć była krzyżówka i pytania o twórczości Andersena. Uczniowie odgadywali poprawne tytuły w które wkradły się błędy. Następnie odbyła się zabawa w kalambury. Zabawa nie sprawiła dzieciakom żadnej trudności. Po zakończonych zajęciach nasi mili czytelnicy mogli oglądnąć księgozbiór baśni Hans Christian Andersen, przyniesione przez panią bibliotekarkę. Była to mile spędzone zajęcia biblioteczne.

Do miłego poczytania!