PostHeaderIcon Koncert dla Ukrainy

W dniu 24 marca w naszej bibliotece miał miejsce wyjątkowy i wzruszający "Koncert dla Ukrainy".

Wydarzenie zgromadziło liczną widownię, którą powitał Wójt Gminy Biesiekierz Pan Andrzej Leśniewicz. Przybyli goście mieli okazję wysłuchać niezwykłego, muzycznego duetu wokalistki Pani Bogny Jaśkiewicz, której akompaniował Pan Wojciech Jaśkiewicz. Uczestnicy koncertu usłyszeli również ukraińską solistkę operową, Solomiję. Całe wydarzenie było tłumaczone w języku ukraińskim przez młodą studentkę, Panią Viktoriię Sydorenko. W organizację Koncertu dla Ukrainy zaangażowały się liczne placówki z terenu naszej gminy. Wśród nich :Przedszkole Gminne w Parnowie, Klub Senior+ w Biesiekierzu, Środowiskowy Dom Samopomocy "Fenix" w Biesiekierzu oraz Placówki Wsparcia Dziennego w Biesiekierzu. Zebrane podczas koncertu fundusze zostaną przeznaczane na zakup leków, środków medycznych oraz innych najpotrzebniejszych rzeczy. Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za wsparcie i okazane serce. To szczególne i wzruszające wydarzenie z pewnością zapisze się na długo w naszej pamięci.