PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna dla uczniów klasy 2

We wtorek – 22 marca naszą bibliotekę odwiedziła klasa 2 ze Szkoły Podstawowej im. kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu.

Głównym tematem naszego spotkania była Wiosna, która właśnie do nas przybyła. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od wesołej zabawy na powitanie. Następnie po wstępie obejrzeliśmy krótki film przypominający nam zwiastuny wiosny. Nasze zajęcia urozmaiciły: wysłuchanie wiosennych wierszyków i baśni, zagadki matematyczne, gra literacka prawda/fałsz, wyszukiwanie oznak wiosny, układanie puzzli, zabawa z chustą animacyjną oraz wykonanie pracy plastycznej przy użyciu widelca. Znaleźliśmy również czas na zapoznanie się z księgozbiorem naszej biblioteki. Było to bardzo miłe spotkanie z pracowitymi, młodymi czytelnikami.