PostHeaderIcon 8 czerwca - Światowy Dzień Oceanów

Na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. Spokojny, Atlantycki, Indyjski, Południowy i Arktyczny. Wszystkie mają swoje święto. Głównym celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, z którymi się mierzą i na które mają wpływ ludzie.

We wtorek – 8 czerwca nasz "biblioteczny ocean" odwiedziły dzieci z Przedszkola "Happy Days- Szczęśliwe Dni". Podczas naszego "rejsowania" nasi goście mieli okazję zapoznać się z mapą świata przedstawiającą rozmieszczenie poszczególnych kontynentów. Bibliotekarka zaprezentowała ciekawe książki dotyczące tej tematyki i odczytała ich fragmenty, zagadki oraz ciekawostki. Naszych młodych czytelników bardzo zainteresowały doświadczenia kondensacji wody oraz możliwość utrzymywania się przedmiotów wykonanych z różnych materiałów na powierzchni wody. Po wykonaniu prac plastycznych znaleźliśmy czas na wędkowanie, zabawę, czytanie książek oraz zabawę ruchową.

Do poczytania.