PostHeaderIcon Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia 2021 r.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich jest organizowany corocznie od 1995 roku. Obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

23 kwietnia to data symboliczna dla literatury światowej. Tego dnia roku 1616 zmarli wybitni pisarze Miguel de Cervantes i William Szekspir oraz historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega. Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych literatów światowej sławy, m.in. Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova, Josepa Pla i Manuela Mejía Vallejo. W naszej bibliotece oraz filiach znajdziecie Państwo tysiące książek różnych tematycznie. Oferujemy bogaty księgozbiór z zakresu literatury pięknej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych i literatury popularno-naukowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do odwiedzania biblioteki