Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Święto Kubusia Puchatka

18 stycznia obchodzony jest międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się A.A. Milne autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”, które napisał dla swojego synka Krzysia.

Przygody pluszowego misia- miłośnika miodu i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu zna każde dziecko. Z tej okazji nasza biblioteka odwiedziła dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I i II. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Nie poddawaj się! Lekcje ze Stumilowego Lasu”. Jest to opowiadanie o tym, że warto pokonywać trudności, nigdy nie należy się poddawać. Wszyscy doskonale znają przyjaciół naszego bohatera i bez problemu potrafili wszystkich wymienić. Dzieci miały okazję obejrzeć wiele pozycji książkowych o tym sympatycznym misiu, które w swoim księgozbiorze posiada nasza biblioteka.