PostHeaderIcon Jubileusz 35-lecia Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach

W dniu 26 marca 2010 r. Filia Biblioteczna w Starych Bielicach obchodziła jubileusz 35-lecia działalności. Na uroczystość zaproszono władze gminne, przedstawicieli Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, pracowników biblioteki gminnej oraz filii w Świeminie, byłych pracowników, dyrekcję oraz grono pedagogiczne ze szkoły w Starych Bielicach a także najlepszych czytelników oraz dzieci biorące udział w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji jubileuszu.

Na początku uroczystości pani Wanda Kamyk, która jest związana z filią od początku jej istnienia przedstawiła historię placówki. Następnie zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez najmłodszych czytelników. Autorem scenariusza jest pan Zygmunt Królak, któremu należą się ogromne słowa uznania i podziękowania. Przedstawienie wzbudzało liczne salwy śmiechu i burzliwe oklaski.

Dyrektor biblioteki Agnieszka Hryniewicz podziękowała dyrektorowi szkoły - panu Markowi Wawrzaczowi za udostępnienie i modernizacje wnętrza biblioteki.

Podziękowania dla dyrektora Marka Wawrzacza

Zaproszeni goście podkreślali wagę istnienia bibliotek. W dobie Internetu oraz zalewu informacji biblioteki stają się często miejscem gdzie weryfikuje się pewne informacje. W bibliotece ma się pewność, że otrzymana informacja jest rzetelna i prawdziwa. Podkreślano role biblioteki jako miejsca, gdzie nie tylko wypożycza się książki ale również jako miejsce oferujące bogata ofertę działań dla dzieci i młodzieży.

Nagrodzono najlepszych czytelników oraz laureatów konkursu plastycznego. Pani Wanda Kamyk oraz Agnieszka Rosowska zostały obdarowane pięknymi bukietami, listami gratulacyjnymi oraz upominkami. Na zakończenie uroczystości odbył się poczęstunek.