PostHeaderIcon Wakacje z Biblioteką

Zmęczeni, ale szczęśliwi zakończyliśmy pierwszy tydzień sierpniowych zajęć w bibliotece. Podczas wspólnych spotkań dzieci wysłuchały opowiadania A. Bahdaja "Pilot i ja" oraz wykonały do niego pracę plastyczną.

Ten tydzień upłynął nam również na tworzeniu prac konkursowych. We wtorek zbudowaliśmy niszczyciela plastiku na konkurs plastyczno-modelarski "Nowe wcielenie plastiku". Podczas dwóch kolejnych dni nasi podopieczni zamienili się w małych projektantów. W środę wyzwolili wodze fantazji, aby wspólnie stworzyć stroje prawdziwych piratów, zaś w czwartek trwały przygotowania do wielkiej Bitwy pod Kikutem w Cieszynie, która czeka nas już w poniedziałek. Wprawdzie zbroje i miecze muszą poczekać na kolejny tydzień, lecz strój pirata przydał się nam już w piątek. Wspólnie z gminnymi świetlicami spotkaliśmy się w Centrum Rekreacyjno-Turystycznym w Kotłowie. Nasi majtkowie zmierzyli się z wieloma wyzwaniami, postawionymi im przez Kapitana Haka. Po bezbłędnym wykonaniu 9 zadań otrzymali mapę, która doprowadziła ich do skarbu ukrytego na wyspiarskiej plaży. W nagrodę za ciężkie zmagania, aby wyleczyć wszystkie szczury lądowe z choroby morskiej, świetlica w Kotłowie przygotowała kiełbaski z grilla oraz słodki poczęstunek. Zapraszamy na kolejne wakacyjne zajęcia z biblioteką.