Strona główna Aktualności i ogłoszenia Kolo_News

PostHeaderIcon Koło Naukowe Biesiekierz

Mijający tydzień obfitował w naszej bibliotece w liczne zajęcia i spotkania. Jednymi z najciekawszych były zajęcia prowadzone przez Damiana Jankiewicza w ramach działającego przy naszej bibliotece Koła Naukowego, którego opiekunem i pomysłodawcą jest właśnie pan Damian.

We wtorek mieliśmy wspaniałą okazję obserwować zaćmienie księżyca. Wspólną wyprawę poprzedził niezwykle ciekawy wykład, który wyjaśnił nam m.in. dlaczego występuje to zjawisko oraz jak często. Następnie udaliśmy się z teleskopami w plener, aby móc przekonać się na własne oczy jak fascynujące mogą być takie obserwacje. Oglądaliśmy nie tylko księżyc, ale pan Damian pokazał nam również Jowisza i jego 4 księżyce oraz Saturna i jego pierścienie. Kolejne spotkanie Klubu poświęcone było niezwykłemu światu chemii. Grupa młodsza poznała podstawowe szkło laboratoryjne oraz jego przeznaczenie. Po krótkiej prezentacji przyszła kolej na eksperymenty, które wywołały wiele radości.

Już wkrótce kolejne spotkania.