PostHeaderIcon Prasa – podstawowe źródło informacji

W czwartek, 25 kwietnia odwiedzili naszą bibliotekę uczniowie klas 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie.

Po powitaniu na młodzież czekała gra terenowa po bibliotece. Uczniowie musieli odnaleźć ukryte w książkach i gazetach hasło, poznając przy tym księgozbiór biblioteczny, a także wykonać przygotowane przez mola bibliotecznego zadania. Podczas drugiej części dzisiejszych zajęć nasi goście przyswajali wiedzę na temat prasy. Obejrzeli prezentacją multimedialną, rozwiązali krótki quiz o gazetach oraz poznali rodzaje i częstotliwość wydawania różnego rodzaju periodyków. Następnie stworzyli w grupach strony tytułowe wymyślonego przez siebie czasopisma. Powstało wiele ciekawych, barwnych i nowych tytułów prasowych. To był bardzo twórczy i miło spędzony czas.