Strona główna Konkursy

PostHeaderIcon Gminny Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków "Kalinki" 2019

W środę - 24 kwietnia odbył się w naszej bibliotece Gminny Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków "Kalinki" 2019.

W konkursie udział wzięły dzieci w wieku przedszkolnym ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie, Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach, Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu, Przedszkola Publicznego Happy Days-Szczęśliwe Dni Stare Bielice oraz Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego ELF 2 Stare Bielice. Nasi młodzi recytatorzy w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali wiersze Kaliny Jerzykowskiej. Wszystkie dzieci wypadły fantastycznie! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ich występów, strojów i rekwizytów. Jury w składzie: Sekretarz Gminy pani Monika Tarnowska, Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warninie pani Iwona Krakowiak oraz bibliotekarz pani Renata Łowiecka wyłoniło trzy laureatki, które będą reprezentować gminę Biesiekierz w powiatowym finale konkursu w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Są nimi: Weronika Walikowska, Hanna Kober i Aleksandra Ciszewska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez bibliotekę. Gorąco gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy im powodzenia w konkursie na szczeblu powiatowym.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom za przygotowanie maluchów do przeglądu.