PostHeaderIcon Detektywi na tropie

W dniach od 25 do 31 marca trwa w całej Europie Tydzień z Internetem. Jest to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All Digital.

Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Nasza biblioteki już od kilku lat bierze czynny udział w tej akcji. Z tej okazji we wtorek - 26 marca gościliśmy na lekcji bibliotecznej uczniów klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest hasło: Świadome korzystanie z informacji!. Podczas zajęć młodzież zamieniła się w detektywów, badaczy Internetu. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej gry integracyjnej grupę. Przy pomocy rzucanej szpulki ze sznurkiem każda osoba musiała się przedstawić i powiedzieć jakich informacji szuka najczęściej. Podczas zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat informacji w Internecie, skąd się biorą i jak skutecznie szukać ich w sieci. Uczestnicy dowiedzieli się także jak rozróżniać informacje wiarygodne, prawdziwe, na co trzeba zwracać uwagę, a które wprowadzają nas w błąd. Myślimy, że dzięki takim warsztatom uczniowie będą potrafili dokonać właściwej selekcji danych znajdujących się w sieci.