PostHeaderIcon "Szkoda gadać" – spotkanie autorskie z Zygmuntem Królakiem.

W piątek, 15 marca w świetlicy w Gniazdowie odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie z naszym wspaniałym lokalnym poetą Zygmuntem Królakiem. Było ono połączone z promocją książki pt. Szkoda gadać. Uroczystość została zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz, Starostwo Powiatowe w Koszalinie oraz panią Sołtys Elżbietę Piekarską.

Pan Zygmunt to nie tylko ceniony poeta, społecznik, samorządowiec, ale przede wszystkim bardzo ciepły i serdeczny człowiek. To właśnie sprawiło, że świetlica pękała w szwach.

Swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście: Starosta Koszaliński pan Marian Hermanowicz, Zastępca Wójta Gminy Biesiekierz pan Tomasz Hołowaty, Przewodnicząca Rady Gminy pani Anna Bejnarowicz, Sekretarz Gminy pani Monika Tarnowska, Radna Powiatu pani Agnieszka Ławrynowicz, radni, sołtysi, dyrektorzy, kierownicy oraz pracownicy jednostek organizacyjnych. Nie mogło zabraknąć również pana Jerzego Banasiaka, pani Joanny Lejtan oraz oczywiście przyjaciół pana Zygmunta oraz naszych czytelników.

Uczestników tego wyjątkowego wieczoru poezji powitał kabaret biblioteczny BiblioStars ze specjalnie napisanym przez bohatera wydarzenia skeczem. Wprowadził on zebranych w radosny nastrój, który towarzyszył nam wszystkim przez całe spotkanie. Następnie głos zabrał Starosta pan Marian Hermanowicz oraz Zastępca Wójta pan Tomasz Hołowaty. Wyrazili oni słowa uznania dla poety, pogratulowali wydania kolejnego wyjątkowego tomiku, podkreślili rolę pana Zygmunta jaką odgrywa dla naszej małej ojczyzny oraz życzyli zdrowi i sił do dalszego tworzenia.

W trakcie spotkania autor opowiedział zebranym o swoim życiu, rodzinie i twórczości. Opowieści te przeplatane były wierszami, satyrami i fraszkami z tomiku poezji Szkoda gadać. Został on wydany przez Starostwo Powiatowe w Koszalinie. Każdy z gości otrzymał w prezencie książkę oraz bezcenną dedykację.

Podziękowania i wyrazy uznania złożyli poecie również pozostali goście, którzy obdarowali pana Zygmunty kwiatami oraz głośno odśpiewali sto lat. Dużą niespodzianką był tort ufundowany przez Starostwo Powiatowe, a także występ pani Wandy Kamyk, która specjalnie na tą okazję napisała kilka limeryków i fraszek.

Nasze spotkanie przyniosło wiele wzruszeń i niezapomnianych przeżyć. Jesteśmy przekonani, że wieczór ten na długo zostanie w pamięci nas wszystkich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nas w przygotowaniach. Pani Marcie Łabie za piękną dekorację, rodzinie pana Zygmunta za pomoc i pyszny poczęstunek oraz Radzie Sołeckiej Gniazdowa.

Agnieszka Hryniewicz