PostHeaderIcon Dinozaury w bibliotece

Od samego rana w naszej bibliotece zadomowiły się niezwykłe zwierzęta – dinozaury. W podróż po ich świecie zabrał nas dziś Mateusz Klekociuk.

Na wycieczkę po prehistorii wybrali się uczniowie klas I-III ze szkoły w Biesiekierzu. Mateusz zaprosił naszych gości do zwiedzenia przygotowanej z jego zbiorów wystawy oraz przedstawił zebranym prezentację multimedialną o tych wymarłych gadach. Opowiedział nam jak wyglądały, czym się żywiły, gdzie żyły oraz dlaczego już nie możemy zobaczyć ich na żywo. Nasi goście z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji naszego znawcy gadów, zwiedzili wystawę oraz uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Serdecznie dziękujemy Mateuszowi Klekociukowi, który udostępnił nam swoje dinozaury oraz książki, za niezwykle ciekawe spotkania. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem posiadanej przez niego wiedzy!

Brawo Mateusz!