PostHeaderIcon "Cudaczki Ziemniaczki 2"

W piątek - 19 października odbyło się w naszej bibliotece rozstrzygnięcie trzech konkursów: Cudaczki ziemniaczki 2, Strofy o ziemniaku 2 oraz na najdłuższą, najcieńszą i najdziwniejszą obierkę ziemniaczaną.

Zostały ona zorganizowane podczas trwającego w naszej placówce Tygodnia z ziemniakiem. Do naszej biblioteki przybyli dziś twórcy niezwykle pięknych, pomysłowych i zabawnych Cudaczków Ziemniaczków, młodzi poeci oraz zwycięzcy obierkowych potyczek. Gości przywitał wójt gminy pan Andrzej Leśniewicz wraz z dyrektor naszej biblioteki panią Agnieszką Hryniewicz. Uroczystemu wręczeniu nagród towarzyszyło dużo radości i dobrej zabawy. Dzieci były bardzo dumne z otrzymanych nagród i licznych pochwał. Podobne uczucia towarzyszyły naszym dorosłym gościom podczas odbierania przygotowanych specjalnie dla nich upominków. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursów! Spotkanie to było również fantastyczną okazją do otwarcia Strefy Aktywności Społecznej mającej na celu stworzenie warunków do integracji i aktywizacji mieszkańców poprzez zorganizowanie imprez animacyjnych. Projekt ten współfinansowany jest ze środków UE w ramach poddziałania Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania PROW na lata 2014-2020. Dzięki temu nasza biblioteka otrzymała do dyspozycji od Stowarzyszenia Środkowopomorska Grupa Działania namiot plenerowy, przenośny sprzęt nagłośniający, aparat fotograficzny tablet, chustę animacyjną i grę Wieża.