PostHeaderIcon Wielkie świąteczne malowanie jaj

25 marca odbyło się w naszej bibliotece Wielkie świąteczne malowanie jaj. W warsztatach brały udział zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Podczas tego spotkania każdy miał możliwość wykonania pisanek tradycyjną metodą z użyciem wosku oraz innych ozdób świątecznych. Ciepła i rodzinna atmosfera sprzyjała wspomnieniom. Rozmawiano o starych i często już zapomnianych zwyczajach i obrzędach ludowych. Dzięki temu spotkaniu wszyscy poczuliśmy wspaniałą atmosferę nadchodzących świąt.

Wielkie malowanie jaj

Podobne spotkanie miało miejsce 26 marca w punkcie bibliotecznym działającym przy świetlicy wiejskiej w Parsowie. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem. Podobnie jak w Biesiekierzu malowaliśmy jajka, wyplataliśmy koszyczki, wykonywaliśmy kartki świąteczne oraz lepiliśmy baranki z masy solnej.