Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon "Brzydkie kaczątko" - teatr w przedszkolu Happy Days

Dziś tj. 17 października ponownie zagościłam w przedszkolu Happy Days w Starych Bielicach z zajęciami czytelniczymi. Tym razem Motylki i Sówki wzięły udział w przedstawieniu teatru kamishibai Brzydkie kaczątko.

Kamishibai to wywodzący się z Japonii teatr ilustracji lub inaczej teatr obrazkowy wykorzystujący kartonowe ilustracje oraz drewniany teatrzyk w formie skrzynki. Zanim przedstawienie się zaczęło przybliżyłam przedszkolakom życiorys Hansa Christiana Andersena. Autor w dzieciństwie był właśnie takim brzydkim kaczątkiem, nielubianym i nieakceptowanym. W życiu dorosłym osiągnął sukces ale i tak pozostał samotny i nie umiał nawiązywać głębszych relacji. Taka forma teatru bardzo spodobało się dzieciom o czym świadczyły burzliwe oklaski na koniec. Najmłodsze Biedronki wysłuchały kolejnego opowiadania o Tupciu Chrupciu Tupcio Chrupcio - Umiem się dzielić. Dzieci zgodnie stwierdziły, że dzielenie się sprawia radość i nie warto być samolubnym. Jednak gdy ktoś nie chce się podzielić swoją ulubioną zabawką - nic się nie dzieje. Może następnym razem to zrobi?

Do zobaczenia
ciocia Maja