PostHeaderIcon Dzień Dziecka z biblioteką i świetlicą

27 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Została ona zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz przy współpracy Świetlicy Wiejskiej oraz Sołectwa w Biesiekierzu. Impreza została przygotowana i przeprowadzona przez dyrektora Agnieszkę Hryniewicz oraz bibliotekarki: Renatę Łowiecką, Katarzynę Janik, Michalinę Jędraszko, oraz opiekuna świetlicy - p. Alinę Serpinę.

Przed uroczystością dzieci bardzo aktywnie włączyły się do przygotowań terenu przeznaczonego na rozgrywki.

Spotkanie rozpoczęło się przed budynkiem biblioteki o godzinie 15.30. Podczas uroczystości bibliotekarki przeprowadziły liczne konkursy sprawnościowe, zręcznościowe oraz inne gry i zabawy. Każde dziecko miało możliwość wzięcia udziału w wielu rywalizacjach. Za udział w poszczególnych konkurencjach dzieci otrzymały nagrody rzeczowe oraz słodycze.

Po zakończonych konkursach wszyscy uczestnicy posilili się kiełbaską z grilla i napojem zapewnionym przez Sołectwo Gminy Biesiekierz. Natomiast bardzo gorącą atmosferę udało się ochłodzić lodami.

W uroczystości wzięło udział 100 uczestników. Zarówno dzieci jak i młodzież były zachwycone przygotowanymi dla nich atrakcjami oraz nagrodami.