PostHeaderIcon "O finansach ... w bibliotece"

W czwartek - 19 lipca odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu skierowanego do seniorów O finansach w bibliotece. Jest on realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Narodowy Bank Polski.

Podczas spotkania realizowaliśmy moduł 4 z poziomu podstawowego pn. Ubezpieczenia. Po zapoznaniu się z tematyką zajęć uczestnicy warsztatów wykonali ćwiczenie w grupach Zalety i wady polskiego rynku ubezpieczeń. Ich zadaniem było wypisanie plusów i minusów rynku ubezpieczeń. Podczas zajęć seniorzy pogłębili swoją wiedzę na temat rodzajów ubezpieczeń, ofert, zasad wyboru polis, sposobów wyszukiwania ofert ubezpieczeniowych oraz należnych praw konsumenckich. Spotkanie zakończyło się wykonaniem testu podsumowującego moduł. Przed nami ostatni już moduł 5 - Bank centralny a inne banki.