PostHeaderIcon Witajcie wakacje!

W piątek - 29 czerwca odbyło się spotkanie rozpoczynające zajęcia wakacyjne w świetlicach oraz bibliotece. Udział w nim wzięły dzieci z terenu całej gminy.

Naszych gości przywitał Wójt Gminy pana Andrzej Leśniewicz, dyrektor OPS pan Mariusz Sydoruk oraz dyrektor biblioteki pani Agnieszka Hryniewicz. Pan Wójt życzył dzieciom i młodzieży udanych, bezpiecznych i pełnych słońca wakacji oraz zaprosił młodych mieszkańców do czynnego udziału w licznie przygotowanych dla nich atrakcjach oraz wyjazdach. Są one możliwe dzięki dofinansowaniu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Biesiekierzu. Na uczestników dzisiejszego spotkania czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez naszą bibliotekę. Na wstępie wszyscy zebrani wzięli udział w zabawie integracyjnej Kolorowy świat, dzięki której mogliśmy lepiej się poznać. Następnie przyszedł czas na kulinarną przygodę, podczas której dzieci samodzielnie przygotowały pyszne rogaliki. Po wytężonej pracy przyszedł czas na zabawę z chustą animacyjną, bańkami, wielkoformatowymi grami. Była również możliwość ukazania talentów plastycznych podczas zabawy z farbami. Na uczestników czekała także niespodzianka przygotowana przez pana Mariusza Sydoruka - pyszne lody. Dziękujemy pani Natalii Machale oraz pani Ewelinie Stawiarz za piękne pomalowanie buziaków naszych gości oraz pozostałym opiekunom świetlic za pomoc w przeprowadzeniu zajęć. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do korzystania z oferty wakacyjnej przygotowanej specjalnie dla nich przez Referat Strategii i Rozwoju Gminy, Świetlice Wiejskie, Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Biesiekierzu.

Bibliotekarze